Povinné zaokrúhľovanie cien pre VRP

Na Slovensku prišla do platnosti novela zákona o cenách, ktorá upravuje zaokrúhľovanie hotovosti na pokladničných dokladoch. Zmena sa týka aj vás, ak používate eKasu alebo VRP. Zmena prichádza kvôli postupnému odstráneniu jedno a dvoj-centových mincí z obehu.

 

Od 1.7.2022 musí každý podnikateľ nastaviť ceny tak,
aby súčet dokladu vždy končil .00 alebo .05

 

Ako na to?
Ak používate bezplatnú VRP Pokladnicu vo vašom Android telefóne od FSSR a niektorú z TopKasa VRP tlačiarní, nemusíte sa báť tejto zmeny, úpravu zvládnete aj sami. Odporúčame urobiť čo najskoršiu úpravu cenníka, tak aby vaše nové ceny vo VRP Pokladnici boli zaokrúhlené a zákazníci nemuseli platiť jedno a dvoj-centovými mincami.

FSSR aktuálne pripravuje aj novú aplikáciu Pokladnica VRP 2, ktorá bude bežať súbežne od 1.7.2022 a jej používanie je zatiaľ dobrovoľné. VRP 2 už bude obsahovať zaokrúhľovanie na 5 eurocentov auutomaticky.

Ak používate inú Pokladnicu než bezplatnú VRP v telefóne, je možné že budete musieť navštíviť technika, ktorý doprogramuje automatické zaokrúhľovanie. Prípadne je pre vás alternatíva upraviť si iba ceny položiek, tak ako popisujeme vyššie.

 

Overené VRP Tlačiarne si môžete u nás zakúpiť za najnižšie ceny na Slovensku. 
Pozrieť celú ponuku TU

 

 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na VRP - kompletný postup

Kupujeme najlepšiu VRP tlačiareň - porovnanie VRP tlačiarní

Aké výhody získate s Virtuálnou pokladňou VRP?

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie