Povinné zaokrúhľovanie cien pre VRP

Na Slovensku prišla do platnosti novela zákona o cenách, ktorá upravuje zaokrúhľovanie hotovosti na pokladničných dokladoch. Zmena sa týka aj vás, ak používate eKasu alebo VRP. Zmena prichádza kvôli postupnému odstráneniu jedno a dvoj-centových mincí z obehu.

 

Od 1.7.2022 musí každý podnikateľ nastaviť ceny tak,
aby súčet dokladu vždy končil .00 alebo .05

 

Ako na to?
Ak používate bezplatnú VRP Pokladnicu vo vašom Android telefóne od FSSR a niektorú z TopKasa VRP tlačiarní, nemusíte sa báť tejto zmeny, úpravu zvládnete aj sami. Odporúčame urobiť čo najskoršiu úpravu cenníka, tak aby vaše nové ceny vo VRP Pokladnici boli zaokrúhlené a zákazníci nemuseli platiť jedno a dvoj-centovými mincami.

FSSR aktuálne pripravuje aj novú aplikáciu Pokladnica VRP 2, ktorá bude bežať súbežne od 1.7.2022 a jej používanie je zatiaľ dobrovoľné. VRP 2 už bude obsahovať zaokrúhľovanie na 5 eurocentov auutomaticky.

Ak používate inú Pokladnicu než bezplatnú VRP v telefóne, je možné že budete musieť navštíviť technika, ktorý doprogramuje automatické zaokrúhľovanie. Prípadne je pre vás alternatíva upraviť si iba ceny položiek, tak ako popisujeme vyššie.

 

Overené VRP Tlačiarne si môžete u nás zakúpiť za najnižšie ceny na Slovensku. 
Pozrieť celú ponuku TU

 

 

 

Mohlo by Vás zaujímať

Ako na VRP - kompletný postup

Kupujeme najlepšiu VRP tlačiareň - porovnanie VRP tlačiarní

Aké výhody získate s Virtuálnou pokladňou VRP?